KODSAN TERMOSAR ENERJİ SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

Sektöründe lider 3 firmanın güçlerini birleştirmesi ile doğan Kodsan Termosar Enerji Sistemleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ilk 3 ölçüm firmasından biri olarak, Türkiye genelinde 25,000 abonesine enerji ve su sayaçları okuma ve faturalandırma hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra, Avrupa standartlarında ürünleri ve geniş kadrosu ile; satış, satış sonrası ve öncesi teknik destek, sistem kurulumu ve montajı, ısı paylaşım sistemleri projelendirmesinde müşavirlik hizmetleri vermektedir.

ORTAKLARIMIZ

MINOL ZENNER GROUP

Sektöründe dünya markası haline gelmiş Minol ZENNER; 1903 yılında kurulmuş, Almanya’ nın en eski sayaç üreticilerinden ZENNER firması ile 1946 yılında Almanya’ da kurulmuş, dünyanın önde gelen ısı pay ölçer, kalorimetre, su sayacı üreticilerinden ve servis sağlayıcılarından Minol firmasının birleşmesi ile oluşturulmuş bir ortaklıktır. Minol ZENNER; dünya genelinde 90’ dan fazla ülkede 2000’ in üzerinde çalışanı ve sadece Almanya’ da 20 şubesi ve 900’ den fazla servis noktası ile geniş bir hizmet ağı ve kapsamlı hizmet garantisi sunmaktadır. Sunduğu hizmetin güvenilirliğinin karşılığı olarak, Almanya’ da 1.4 milyon haneye 9 milyon ölçüm noktasından okuma yaparak hizmet vermektedir. Minol ZENNER, Türkiye pazarına, Kodsan Termosar Enerji Sistemleri kurucu ortaklarından biri olarak girmiştir.


KODSAN GRUP

1984 yılında temelleri atılan KODSAN, Türkiye’nin ilk ve en büyük emaye kaplı boyler, akümülasyon tankı, güneş enerji tankı üreticisi ve dağıtıcısıdır. Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’ nde 12000 m² kapalı alanda kurulu, entegre fabrikasıyla hizmet vermektedir. KODSAN 130’ un üzerinde çalışanıyla yüksek üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. 2012 yılında KODSAN grup şirketleri arasına KODSAN Enerji’yi katarak enerji gideri paylaşımı sektöründeki faaliyetlerine başlamıştır.


TERMOSAR ISI SİSTEMLERİ

Ülkemizde, ‘5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’ ve ‘Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmelik’ in yayımlanmasını takiben, 2008 yılında, Türk yatırımcılar tarafından kurulan ve enerji ve su gideri paylaşımı sektöründe Avrupa standardında hizmet sunma anlayışı ile yola çıkan Termosar Isı Sistemleri; düzenli büyüme trendini bozmamış ve sektörün öncülerinden olma özelliğinin yanına liderlik sıfatını eklemiştir. 2014 yılında güçlü yapısına KODSAN Kazan A.Ş. ve Minol ZENNER Group firmalarının ortak olması ile faaliyetlerine Kodsan Termosar Enerji Sistemleri olarak devam etmektedir.